shakkiliitto.net

Kilpailukutsut 2011

Sähköposti Tulosta PDF


TAMMIKUU

9.1. Kaakonketju, Hamina

10.-14.1. Mesikämmen-turnaus (Ähtäri, Pauli Kiviaho)

16.1. Shakin päivä

16.1. Turun turnaus, 25+25 min (Turku, TuTS, lounaisketju)

Lounaisketju

22.1. JSM (I divisioona)

23.1. Kansainvälinen ratkaisukilpailu (Helsinki, ST)

28.-29.1. Laivaturnaus (Turku-Tukholma-Turku, AS)

28.-30.1. Jyväskylän talven turnaus (Jyväskylä, JYS)

29.1. Koulujoukkueiden Helsingin mestaruus (Helsinki, HSL)

30.1. Pikashakin henkilökohtainen Helsingin mestaruus (HSL)

HELMIKUU

4.-6.2. Garden viikonlopputurnaus (Helsinki, Garde)

5.-6.2. Maakunnan Sakki ry:n viikonloppukilpailu (Ilmajoki, MaSa)

5.-6.2. Loimaan viikonlopputurnaus (Loimaa, LoimSK)

12.-13.2. JSM

18.-20.2. Koululaisten PM (Oslo)

19.2. ST:n vuosikokous ja pikaratkaisemisen SM (Helsinki, ST)

25.-27.2. Matin päivän turnaus (Espoo, MatSK)

MAALISKUU

5.3. Kaakkois-Suomen avoin joukkuepikapelimestaruus (Savonlinna, SavSK)

5.-6.3. Satakunnan mestaruusturnaus (Satakunnan Shakkiliitto ry)

5.-6.3. Kaarlen turnaus (Kokkola, KokkSK)

6.3. Nuorten nopean shakin HM-turnaus (Helsinki, HSL)

12.-13.3. JSM:n lopputapahtuma (Helsinki, HSK)

19.3. Koivuturnaus (Vantaa, Remissi)

19.-20.3. Kalakukkoturnaus (Kuopio, KSY)

19.-20.3. Tammer-Shakin viikonlopputurnaus (Tampere, TammerSh)

26.3. Suomen Cup, 1. kierros

26.3. Ideaparkin shakkitapahtuma (Lempäälä)

27.3. Nopean shakin turnaus, (Helsinki, LauttSK)

HUHTIKUU

1.-3.4. Shakkitehtävien ratkaisemisen EM (Puola)

2.-3.4. Koulujoukkueiden SM (Pori, PSY)

2.-3.4. Aimo Mäenpään muistoturnaus (Mikkeli, MikkSK)

3.4. JSM liigakarsinta (I divisioona)

9.4. Suomen Cup, 2. kierros

10.4. Kerhojen kokous (Helsinki, SKSL)

15.-17.4. TSY:n turnaus (Turku, TSY)

16.-17.4. JHL:n shakkikisat (Hämeenlinna, HämSK)

16.-17.4. Käenpesäturnaus (Ylivieska, Shakkilaakso)

17.4. Levoranta-turnaus (Sastamala, VammSK)

21.-25.4. HSL:n Pääsiäisturnaus (Helsinki, HSL)

TOUKOKUU

3.-12.5. Seniorien joukkue-EM (Kreikka)

7.5. Nopean shakin turnaus (Salo, SalSK, lounaisketju)

7.5. Avoin Oulun mestaruusturnaus, 15+15 min (Oulu, OSS)

14.5. Suomen Cup, 3. kierros

14.-15.5. EtVaS:n viikonlopputurnaus (Vantaa, EtVaS)

21.5. Ay-turnaus (Lappeenranta, TUL)

21.5. Jyrki Parkkisen nopean shakin turnaus (Helsinki)

21.-22.5. Ahvenanmaan kevätturnaus (Maarianhamina, Ålands Schackklubb)

27.-29.5. Klubin XXXII turnaus (Helsinki, HSK)

30.5. Yläasteen ja lukion oppilaiden nopea shakki (Your Move-tapahtuma, Helsinki, HSL)

KESÄKUU

1.-19.6. SM-kilpailut (yleinen, naiset ja seniorit)

2.-5.6. Nopean shakin festivaali (Vammala, VammSK)

5.6. Nopean shakin turnaus / Kaakonketjun 1. osakilpailu (Lappeenranta, LprSK)

9.-12.6. Nuorten SM-turnaus (TuTS)

11.6. Päijät-Hämeen 2.avoin pikashakin mestaruuskilpailu (Lahti, LahS)

18.-19.6. HämSK:n viikonlopputurnaus (Hämeenlinna, HämSK)

18.-19.6. Kemi-turnaus (Kemi, KemTS)

HEINÄKUU

1.-3.7. HSL:n viikonlopputurnaus (Helsinki, HSL)

2.-3.7. Eino Leino -turnaus (Kajaani, KaSy)

3.7. Nopean shakin turnaus (Naantali, TSY, lounaisketju)

4.-10.7. Naantalin turnaus (Naantali, TSY)

11.-17.7. Heart of Finland (Jyväskylä, JYS)

23.-27.7. Salon nuorten shakkileiri (Salo, SalSK)

25.-31.7. Avoin SM (Mänttä-Vilppula, MäntSK)

30.7. KSSP:n pikapelimestaruuskilpailu (Kuusankoski, PoKS)

30.-31.7. Raputurnaus (Oulainen, Shakkilaakso)

ELOKUU

2.-11.8. Nuorten EU-mestaruus, Itävalta

6.-7.8. Joukkuepikapelin SM (Ilmajoki, KurVi ja MaSa)

13.-14.8. TARAUS-turnaus (Tampere, Taraus)

14.8. Nuorten pikashakin SM (Helsinki, HSL)

20.8. Suomen Cup, 4. kierros

20.8. Akaan nopean shakin turnaus (Akaa, AkaaS)

20.-21.8. Seinäjoen Shakkikerhon turnaus (Seinäjoki, SeinSK)

20.-27.8. Shakkitehtävien ratkaisemisen MM (Italia)

26.-28.8. HSK:N XII syysturnaus (Helsinki, HSK )

SYYSKUU

3.9. Nopean shakin HM (Helsinki, HSL)

3.-4.9. Avoin Pohjois-Suomen mestaruusturnaus (Oulu, OSS)

3.9. Suomen Cup, välierät

4.9. Suomen Cup, loppu- ja pronssiottelu

9.-11.9. Garden viikonlopputurnaus (Helsinki, Garde)

10.-21.9. Nuorten EM, Bulgaria

10.9. Nopean shakin kilpailu (Loimaa, LoimSK, lounaisketju)

11.9. Kaakonketju (Kuusankoski, PoKS)

17.-18.9. JSM

23.9.-1.10. Seurajoukkueiden Eurooppa-cup, Slovenia

24.-25.9. TUL:n avoin mestaruus (Pori, PSY)

LOKAKUU

1.-2.10. JärvSK:n viikonlopputurnaus (Järvenpää, JärvSK)

1.-2.10. Vaasan Shakkiseuran turnaus (Vaasa, VSS)

8.10. Avoin Pohjois-Suomen mestaruusturnaus, 15+15 min (Oulu, OSS)

8.-9.10. Lahden viikonlopputurnaus (Lahti, LahS)

8.-9.10. Koululaisten HM (Helsinki, HSL)

10.-13.10. Joukkuepikashakin HM (Helsinki, HSL)

15.-16.10. JSM

22.10. Remin syysturnaus (Vantaa, Remissi)

22.-23.10. Koululaisten henkilökohtainen SM (Tampere, Tammer-Shakki)

22.-23.10. Tammer-Shakin viikonlopputurnaus (Tampere, TammerSh)

23.10. Turun avoin pikashakin mestaruusturnaus (Turku, TuTS)

30.10. Kerhojen kokous (Helsinki, SKSL)

MARRASKUU

2.-12.11. Joukkue-EM, Kreikka

5.-6.11. SalSK:n viikonlopputurnaus (Salo, SalSK)

5.-6.11. Raahen viikonlopputurnaus (Raahe, RaahLi)

7.11.-5.12. Shakkikotiturnaus (5 kierrosta, maanantaisin, Helsinki, HSL)

11.-13.11. Käpylän Shakkikerhon turnaus (Helsinki, KäpSK)

12.-22.11. Nuorten MM, Brasilia

19.-20.11. JSM

25.-27.11. TuTS:n viikonlopputurnaus (Turku, TuTS)

JOULUKUU

3.12. Kaakonketju (Imatra, ImSh-48)

3.-4.12. OSS:n turnaus (Oulu, OSS)

6.12. Nopean shakin itsenäisyyspäiväturnaus (Helsinki, ESK)

9.-11.12. X:n viikonlopputurnaus (Helsinki, X)

17.12. Joulukilpailu (Turku, TuTS, lounaisketju)

27.12.-8.1. HM-turnaus (Helsinki, HSL)

SM-kilpailut

2011

 

Haettavana: Nettipikashakin SM

2012

Joukkuepikapelin SM (Pori, PSY)

Henkilökohtainen SM (Yleinen sarja, naiset ja seniorit): -

Nuorten SM: ESK

Avoin SM: TSY

Koululaisten SM: Shakkilaakso

Koulujoukkueiden SM: (Tampere, Tammer-Shakki)

Nopea shakki:

Pikapelin henkilökohtainen SM:

Nuorten pikashakin SM:

Mainospalkki
Mainospalkki

Liiton sivuston kehitystyöstä / ylläpidosta vastaa Jussi Hämäläinen (MikkSK). Ulkoasun tarjoaa Cloudaccess ja poweria antaa T3 Framework.